پیش بارگذاری

درباره کتاب دوک

ما گروهی از دوستداران ادبیات هستیم که در مجموعه‌ای به نام کتاب دوک گرد هم آمده‌ایم و در حوزۀ رمان و داستان نوجوان فعالیت می‌کنیم. ما امیدواریم با عرضۀ آثار ارزشمند در ژانرهای مختلف، در قالب ترجمه و تألیف، همراه کسانی باشیم که به‌دنبال ایجاد تحولی اساسی در این بخش از ادبیات هستند و باور داریم که خواندن رمان‌ها و داستان‌های خوب می‌تواند تحولی رو‌به‌جلو در جامعه ایجاد کند.

هدف کتاب دوک

هدف ما در مجموعۀ کتاب دوک، ترجمه و تولید آثار ادبی در قالب رمان و داستان برای کودکان و نوجوانان است. به نظر ما خواندن رمان برای یک نوجوان مهم‌ترین و بهترین راه برای تجربه‌کردن و شناختن زندگی آدم‌های دیگر در گوشه‌و‌کنار جهان است. خواندن رمان به ما این اجازه را می‌دهد که بارها زندگی کنیم؛ بنابراین خواندن رمان یعنی آگاهی از انواع روایت‌ها و تجربه‌های زیسته.

درواقع خواندن رمان و داستان نه‌تنها برای کودکان و نوجوانان که برای همۀ آدم‌ها بهترین شیوۀ تجربه‌کردن انواعِ زندگی است. در چارچوب چنین نگاهی تصمیم گرفتیم با انتشار رمان، برای درک بیشتر و بهتر پیچیدگی‌های زندگی به مخاطب نوجوان خود کمک کنیم.

سابقۀ فعالیت کتاب دوک

کتاب دوک فعالیت خود را از اردیبهشت 1402 آغاز کرد. هم‌اکنون چندین گروه مختلف شامل مترجمان، ناظران، ویراستاران، گرافیست‌ها و تیم محتوا… به‌طور مستمر در حال تلاش برای تحقق اهداف این مجموعه هستند. گزینش کتاب‌ها براساس تنوع و گوناگونی فرهنگی در قالب انواع ژانرهای ادبی و توجه به کیفیت آن‌ها، نه صرفاً میزان فروش است. کلیۀ مراحل چاپ کتاب شامل؛ گزینش کتاب‌، ترجمه ویرایش و ارزیابی با دقت فراوان انجام گرفته و از فیلترهای مختلفِ تخصصی عبور می‌کند.

کتاب دوک

مطالب اخیر

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
Cookies
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وبسایتمان استفاده میکنیم . با استفاده از سایت شما با قوانین و مقررات موافقت میکنید.
تایید کنید